Logo

florbal

Kategorie starších žaček se stala kořistí modrého týmu Vítkovic

Zlaté medaile v jediné ženské kategorii na Ostravských hrách 2024 berou florbalistky Vítkovic v modrém týmu. Ty totiž prošly turnajem bez porážky: v základní části porazily 2:0 Pardubický kraj a shodně 7:1 své kamarádky v bílém týmu Vítkovic a Olomouc.

V semifinále se tak znovu utkaly s modrým týmem Vítkovic a ve finále je pak čekal znovu Pardubický kraj.

Zápas začal pro Vítkovice dobře, Kotalová s Pumprlovou určily skóre první třetiny na 2:0. Ve druhé části zvýšily na 3:0, ale Stolínská vrátila Pardubice dvěma zásahy do hry. Ve třetí třetině nejprve srovnala Skočílková, ale v čase 39:10 určila vítězky Budinská.

Vítkovice tak zvítězily 4:3.

Souboj o třetí místo skončil výhrou Olomouce 7:0 nad bílým týmem Vítkovic. Pět bodů v tomto zápase zapsala Lucie Krčková za čtyři branky a asistenci.