Pavouk B byl přínosem pro všechny, hodnotí šéf turnaje
Řediteli Ostravských her Radku Kučerovi letošní pátý ročník utekl velmi rychle. A už teď chystá nový ročník!
Radku, už ses stihl po turnaji dospat? Na rozhovor jsme se domluvili až den po Ostravských hrách, protože pondělí patřilo úklidu. Uklizeno je?
Na dospání čas nebyl, uklizeno je částečně. To hlavní jsme uklidili, teď musíme rozdělit věci, které jsme navezli.
Bude vůbec nějaký čas na odpočinek?
Musí být, přece jen nejde jet v kuse, je to fakt zápřah. Letos mi to uteklo strašně rychle, najednou byla neděle a finále. Z tohoto hlediska to bylo fajn.
Zavedli jste novinku, pavouka B. Donesly se ti nějaké ohlasy?
Týmy si chválily, že si zahrály více zápasů. A myslím, že celkově je to přínosné pro všechny, protože naprostá většina týmů zůstala ve městě do neděle.
A na nové medaile někdo pochválil?
Že by někdo přišel, to ne. Uvidíme, třeba nám někdo napíše, až se budeme ptát e-mailem na postřehy z turnaje. Chci ale zmínit jinou pochvalu. Při zápase Pardubic s Torpedem Havířov se zranil jeden z hráčů, bylo i hodně krve. A zaznamenali jsme ocenění jak skvělé reakce přítomných zdravotníků, tak rychlého příjezdu záchranářů. Je důležité mít vše podchycené i po zdravotní stránce.
Bylo něco, co tě jako zkušeného pořadatele překvapilo?
Potěšilo mě třeba, že jsem na tribuně v kampusu viděl hokejovou legendu Jakuba Voráčka, který přijel povzbudit potomka. Dopředu jsme to netušili, nemám šanci sledovat soupisky všech týmů. A když jsme jeho návštěvu zveřejnili na našem webu, účastníci zbystřili, chtěli se s ním fotit a on nikomu neřekl ne.
Bez koho by se kromě hráčů turnaj neobešel?
Bez celého štábu. A vypíchnu dva kluky - Jirku Gurkovského a Patrika Altera. Měli k ruce další dva kluky, společně naváděli na web celý pavouk, doupravovali ho, odvedli neskutečný kus práce.
Komu by se patřilo ještě poděkovat?
Samozřejmě městu, kraji a všem ostatním partnerům, protože bez nich by jednoduše to nešlo. A je třeba zmínit třeba i ubytování a stravování ve školách. Kuchařky tam končí třeba v deset večer a ráno od 4 hodin už zase chystají snídaně pro týmy.
Letos se Ostravských her účastnilo 190 týmů, dvoustovka je blízko. Je to reálné, nebo nad tím neuvažujete?
Reálné to je, příští rok přibude hřiště na Dubině. Ale více než 32 týmů v kategorii už nelze mít. Dvoustovka týmů možná padne, ale víc hal už v Ostravě nenajdeme. Hrajeme všude, kde se dá.
Šestý ročník už se tedy chystá?
Jako každý rok ano. Jakmile jeden ročník skončí, další rovnou začíná. Už teď řešíme s halami další ročník.
